USA jsou nyní nejlepší destinací pro těžaře Bitcoinu

USA a bitcoin

Zatím co minulý rok se těžba v USA podílela na hashrate Bitcoinu necelými 5 % a těžebnímu rozložení jasně dominovala Čína s téměř 70 %, události uplynulého roku výrazně zamíchaly s kartami. Potom co Čína na jaře tohoto roku započala boj proti kryptoměnám, musela si většina těžařů hledat nové domovy. Jak jsme Vás informovali před několika měsíci (připomeňme si zde), USA mohlo být pro mnohé vyhledávaným útočištěm.

Předpovědi se naplnily a dle nových údajů od Cambridgeského centra pro alternativní finance v červenci tohoto roku již z USA pocházelo přes 35 % celkového výpočetního výkonu v bitcoinové síti. To řadí Spojené státy spolehlivě na první místo, následované Kazachstánem (18,1 %), Ruskem (11,2 %) a Kanadou (9,6 %). Mezi nejoblíbenější státy pak patří Kentucky, New York, Georgia a Texas.

I přes očekávané legislativní změny, které by mohly těžařům zkomplikovat podnikání, zůstanou USA díky své nízké ceně elektřiny a velkému počtu obnovitelných zdrojů energie pravděpodobně zemí číslo jedna pro bitcoinové těžaře i v následujících letech.

Příspěvek USA jsou nyní nejlepší destinací pro těžaře Bitcoinu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme