ČEZ a další dodavatelé od nového roku zdraží energie

Elektřina

V minulém týdnu jsme Vás informovali o ukončení činnosti Bohemia Energy (připomeňte si zde). Článek tehdy uzavřela prognóza značného zvýšení cen pro dočasně osiřelé odběratele energií od zaniknuvší společnosti (či spíše společností, kromě Bohemia Energy ukončil činnost i Kolibřík energie, vzhledem k počtu odběrných míst, vpravdě odpovídajícímu obchodnímu názvu dodavatele, však tento nebyl v předchozím článku zahrnut), kteří si budou muset najít dodavatele nového, popřípadě se budou muset obrátit na zákonného dodavatele poslední instance.

Generální ředitel ČEZ nyní chmurnou předpověď potvrdil, ba dokonce rozšířil, když představil odhad cen energií na příští rok, jehož finální podoba bude zveřejněna 1. listopadu. Ceny pro všechny zákazníky, kteří nemají dle smlouvy cenu fixovanou, popřípadě ji fixovanou měli, ale fixace jim končí s rokem 2021, se zvýší (nepůjde tedy jen o nové zákazníky, kteří se po zániku Bohemia Energy ocitli bez dodavatele); v případě elektrické energie cca o 30 % a v případě plynu dokonce přinejmenším o 50 %.

Dle vyjádření ČEZ je za zdražení zodpovědné zdražení dodávek plynu, s nímž cena elektrické energie úzce souvisí, jakož i zdražení emisních povolenek (bude tedy dražší energii generovat). Zároveň vyjádření uplatňuje deus ex machina posledního roku; kvůli zotavení ekonomiky po pandemii Covid-19 opět vzrostla poptávka po energiích a pro dodavatele je tak pochopitelně žádoucí je zdražit.

Příspěvek ČEZ a další dodavatelé od nového roku zdraží energie pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme