Trumpovo zavedení cel se negativně projevilo na akciovém trhu.

Donald Trump se často chlubí úspěchem akciových trhů od doby, co je v prezidentské funkci Spojených států. Momentálně však vývoj akciových trhů jde strmě dolů. Například technologické akcie Nasdaq klesly o 4,4 procenta, což je největší pokles od roku 2011.

Analytik brokerské společnosti Cyrrus Petr Pelc vidí příčinu poklesu v zavedení cel, která nově nařídil právě Trump. Dalším z důvodů poklesu je i situace v Číně. Jelikož tam došlo k oznámení nových stimulů čínské vlády, může největší ekonomiku v Asii postihnout zadlužení. Investory značně znepokojují zejména roustoucí ceny vstupů, což úzce souvisí se zavedením zmiňovaných cel Donaldem Trumpem.

Analytik Pelc tento pokles definuje spíš jako typický příklad nelibosti v rizicích, která někdy akciový trh napadnou. Současná výsledková sezóna se jeví jako vhodným motorem pro nabytí nových akcií.

Z dostupných informací z indexu S&P 500 vyplývá, že čtvrtina firem již své zisky zveřejnila. Příjmy podniků se meziročně zvedly o 22,4 procent. Analytici původně odhadovali o čtyři procenta méně. Nárůst zaznamenaly celkové tržby amerických společností, a to zvýšení o 8 procent meziročně. Zdá se, že za zvýšením zisků nestojí jen nižší daně, ale i otevírání nových byznysů americkými korporacemi.

Do budoucna analytici předpovídají, že dojde opět k pozvednutí hodnoty akciových trhů, jakmile se investoři začnou soustředit na lákající firemní fundament.

Příspěvek Trumpovo zavedení cel se negativně projevilo na akciovém trhu. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme