Nejlepší podmínky pro podnikání jsou na Novém Zélandu

Zpráva Doing Business informovala o možnostech podnikání v zahraničí. Vyplývá z ní, že pokud chcete mít nejlepší podmínky na vlastní podnikání, měli byste jet na Nový Zéland. Hned v závěsu za ním je na druhém místě Singapur a Dánsko. Zprávu zveřejnila Světová banka SB minulý týden. Celkem se hodnotily podmínky ve 190 zemích.

V první devítce je tedy postupně Nový Zéland, Singapur, Dánsko, Hong Kong, poté Korea, Georgia, Norsko, Spojené Státy a Spojené království.

Naše Česká republika obsadila 35. pozici. V oblasti zahraničního obchodu si vedeme velmi dobře. Patří nám hned první příčka. Naopak to vypadá, že v naší zemi nejsou nastavené vhodné podmínky pro začínání s podnikáním, jsme totiž až na 115. místě. Nejhůře jsme na tom se získáváním stavebního povolení, vysloužili jsme si totiž 156. příčku.

Byť je Česko malé, daří se nám lépe než, například, Švýcarsku, Japonsku nebo Izraeli. Předběhli jsme i Itálii. Na druhou stranu máme co dělat, abychom dohnali země jako Kazachstán, Ázerbajdžán, Rusko, či Rwanda.

Z pohledu visegrádské čtyřky, se nejvíce daří Polsku, které je na 33.místě. Sousední Slovensko skončilo na 42.místě, zatímco Maďarsku náleží 53.místo.

Příspěvek Nejlepší podmínky pro podnikání jsou na Novém Zélandu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme