Svatý Vincenc a Grenadiny – mezinárodní obchodní společnosti budou zdaněny

V jurisdikci Svatý Vincenc a Grenadiny došlo k několika legislativním změnám týkajících se zdanění International Business Companies (IBC). S účinností od 1. ledna 2019 budou všechny nové IBC zdaněny sazbou ve výši 30 % z celosvětového příjmu (tj. příjmy získané v Sv. Vincenci a Grenadinách a mimo Sv. Vincenc a Grenadiny).

IBC založené před 1. lednem 2019 budou i nadále osvobozeny od daně až do roku 2021. Důvodem změn je to, že Evropská unie upozornila, že Sv. Vincenci a Grenadiny mohou být zařazeny na černou listinu („blacklist“), pokud do 31. prosince 2018 nedojde k určitým změnám v daňovém režimu.

Aby nedošlo k umístění na blacklist, bylo požadováno zdanit IBC podobnou nebo stejnou sazbou daně jako místní společnosti, která činí 30 %.

Svatý Vincenc a Grenadiny tak nyní daní celosvětové příjmy IBC, ale během příjímání nových zákonů se všeobecně očekávalo, že tato jurisdikce přejde k teritoriálnímu systému zdanění nebo-li zdanění pouze těch příjmů, které byly získány v jurisdikci a osvobození příjmů získaných mimo jurisdikci. IBC získávající svůj příjem mimo jurisdikci by tak nadále zůstaly osvobozené od daní. Vláda se však rozhodla odložit přechod na teritoriální systém zdanění na pozdější dobu.

Příspěvek Svatý Vincenc a Grenadiny – mezinárodní obchodní společnosti budou zdaněny pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme