Stále pevnější postavení kryptoměn

Postavení kryptoměn na trhu

Oblast kryptoměn s každým dalším dnem nabývá na popularitě. Jedním z důvodů jejich popularizace může být samotná vlajková loď celého tohoto segmentu – Bitcoin. Ten totiž od začátku roku zvýšil svoji hodnotu hned čtyřnásobně. V poledne 27. 8. 2019 je jeho hodnota na více než 10 tisící dolarech. A čím více roste jeho hodnota, tím více roste o něj i zájem. Určité prognózy předpovídají Bitcoinu obrovské hodnoty, a to v řádech statisíců dolarů na konci roku 2020. A to nemusí být nereálný odhad. V současné době se také čím dál blíží sazba růstu hodnoty Bitcoinu a zlata vzájemné korelaci. Zjednodušeně to znamená, že pokud by byly tyto hodnoty identické, obě tyto komodity by rostly stejným tempem, což by dle zastánců Bitcoinu znamenalo, že by se z něj stal uchovatel hodnoty a jistá investice.

A vzhledem k faktu, že chtě nechtě kryptoměny dobývají svět, je na národních legislativách, jak se s tímto fenoménem vypořádají. Inspirací může být třeba takový Nový Zéland. Tamější finanční úřad totiž umožnil vyplácet zaměstnancům mzdu v kryptoměnách. Nutno poznamenat, že tato úprava (která vstoupí v účinnost 1. září 2019) se bude týkat pouze zaměstnanců, nebude tedy dopadat na OSVČ. Taková výplata se neobejde bez provedení běžné daňové povinnosti. Rozdíl bude pouze v tom, že se daná částka v určité fázi daňového procesu bude přepočítávat. Seznam kryptoměn, které bude možno takto pro výplatu použít, hovoří o skutečnosti, že se nesmí jednat o tzv. lock-up měny, tj. takové měny, kdy obchodování s nimi bylo pozastaveno.

Dalším příkladem budiž Švýcarsko. Tamější regulační úřad totiž před nedávnem udělil provozní licenci 2 bankám, které se zaměřují převážně na obchod s kryptoměnami. Podstatou těchto institucí má být nabídnutí virtuálních platidel profesionálním obchodníkům. Tuto situaci bedlivě monitorují i čeští podnikatelé zabývající se obchodem s kryptoměnami, kdy podle jejich informací má na trh vstoupit třetí největší švýcarská banka a oni doufají, že s ní naváží spolupráci v oblasti právě kryptoměn. Pozadu nezůstalo ani Rakousko, kde tamější největší mobilní operátor povolil platbu hned v 6 různých kryptoměnách.

V době, kdy se Česká republika snaží zpřísnit podmínky pro obchod s kryptoměnami (a občas jej dokonce vyloučit), mnohé státy jdou trendu virtuálních platidel naproti. Vzniká tak zcela nový segment trhu, ve kterém se lze v budoucnu na co těšit.

Příspěvek Stále pevnější postavení kryptoměn pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme