Singapur udělí svou první krypto licenci

Zatímco v Evropské Unii je hlavní regulační předpis, týkající se krypto aktiv, stále v procesu tvorby (nařízení MiCA), mnoho ostatních zemí světa svou právní úpravu již adoptovala technologickému pokroku a začala divoký západ kryptoměnového světa přetvářet v kolonizované prostředí s pravidly a řádem.

Mezi hlavní body přicházející regulace patří především licencování poskytovatelů služeb spojených s kryptoaktivy. Jednotlivé země začínají představovat různé formy registrace a přihlašování za účelem získání povolení k provozování služeb pojících se s krypto aktivy na jejich území.

Mezi zeměmi, které již svůj registrační program spustily je i Singapur, ten na začátku srpna dokonce první přihlášku schválil a udělil tak první krypto licenci v zemi. Australská krypto burza Independent Reserve je pak prvním takovým poskytovatelem, který získal souhlas od singapurských regulačních orgánů.

Od dubna, kdy byl singapurským finančním regulačním úřadem MAS registrační program představen, podalo žádost o licenci přes 170 žadatelů včetně Global Exchange, Binance a Gemini. Mnoho žadatelů je nyní v provizorním režimu a dokud jim nebude přihláška schválena či odmítnuta, jsou od licence osvobozeni.

Singapur se svým poměrně vstřícným přístupem snaží nalákat velké světové krypto společnosti a upevnit si tak jeho postavení předního asijského krypto-finančního centra. Jeho největší rival Hongkong zvolil politiku přísnější a Singapur tak má šanci mít v tomto směru navrch.

Příspěvek Singapur udělí svou první krypto licenci pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme