Salvador zahájil těžbu bitcoinů pomocí sopečné energie

Před několika týdny se Salvador stal první zemí na světě, která přijala bitcoin jako formu zákonného platidla. Bitcoin se tak stal spolu s americkým dolarem oficiální měnou, kterou lze platit za zboží a služby po celém území Salvadoru.

Prezident Salvadoru Nayib Bukele se již v červnu tohoto roku nechal slyšet, že má v plánu využít sopečnou energii k těžbě kryptoměn a snížit tak závislost salvadorského kryptoměnového průmyslu na uhelných elektrárnách. Minulý pátek pak prezident Nayib Bukele informoval, že avizovaná těžba bitcoinů s využitím geotermální energie ze sopek byla zahájena a první sopečné bitcoiny vytěženy. Dle všech dostupných informací je však těžební proces stále ve fázi testování a státní energetická společnost LaGeo SA de CV (společnost, která dostala těžbu na starost) teprve dokončuje instalace strojů a připravuje zařízení k plnému provozu.

Není to poprvé, co byla energie ze sopek použita k těžbě bitcoinů. Mezi země, které již geotermální a vodní energii začaly využívat k těžbě kryptoměn patří například Island a Norsko. Tyto země využívají výhod levných energetických zdrojů k pohonu svých těžebních strojů. Navíc díky nízkým teplotám je usnadněno chlazení počítačových serverů.

LaGeo Sa de CV bude muset chlazení svých serverů založit na něčem jiném než na okolní teplotě, už teď je ale jisté, že získávání energie z obnovitelných zdrojů, může být pro kryptoměny ideálním řešením, jak zůstat dostupnou, ale přitom k životnímu prostředí šetrnou platební metodou.

Příspěvek Salvador zahájil těžbu bitcoinů pomocí sopečné energie pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme