Salvador připravuje emisi bitcoinových dluhopisů

V listopadu loňského roku salvadorská vláda oznámila úmysl vydat státní dluhopisy celkem za 1 miliardu USD. To by samo o sobě nebylo nic až tak neobvyklého, jak už ale někteří tuší, výnos z dluhopisů ve výši 6,5 % nebude vyplácen v USD nebo jiné fiat měně, nýbrž v bitcoinech. Salvadorská ministryně financí nyní oznámila přípravu právního rámce pro dosud nikdy nepoužitý typ státního dluhopisu.

Prostředky, alokované prodejem dluhopisů, mají posloužit k financování projektu Bitcoin City – digitálního a technologického centra Salvadoru, stavěného takříkajíc na zelené louce. Celé město má být napájeno geotermální energií z vulkanické aktivity v oblasti, která již nyní pohání těžební aparaturu, kterou salvadorská vláda využívá k těžbě bitcoinu v oblasti. Zmíněné dluhopisy jsou tudíž již nyní přezdívány Volcano Bonds.

El Salvador také hodlá z výnosu z dluhopisů pokrýt část svého závazku z dříve vydaných státních dluhopisů. Konkrétně jde o dluhopisy typu Eurobonds (pozn.: dluhopisy denominované v jiné než oficiální státní měně) – za ně vznikne v roce 2023 povinnost státu vyplatit věřitelům přes 800 milionů USD. Otázkou zůstává, kolik Salvadoru z emise Volcano Bonds vlastně zbyde – tamější vláda však očekává, že díky zájmu o bitcoinové dluhopisy spíš více než méně.

Příspěvek Salvador připravuje emisi bitcoinových dluhopisů pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme