Rubl padá na historické minimum

Poté, co západní státy o víkendu oznámily další tvrdé sankce vůči Rusku, se ruský rubl propadl na nevídané minimum. Ruská měna se propadla až na 119,50 rublů za dolar, což je rekordní minimum pro měnu a strmý propad o 30 % od pátečního závěru. Následně se sice zotavil přibližně na 110 za dolar, ale vzhledem k vývoji situace, lze očekávat další pokles.

Hodnota rublu letí dolů a nikdo neví, kde se zastaví. Rusk‎ý finanční trh ovládla nejistota a hrozí kolaps celého měnového sytému. Odstřihnutí rusk‎ých bank od systému SWIFT, zmražení aktiv ruské centrální banky a izolování ruského hospodářství si vybralo svoji daň.

Ruské banky vypisují kurzy od 100 rublů za dolar až po 200 rublů za dolar, nevídaný rozptyl jen dokazuje, jak je situace závažná. Hrozí hyperinflace, run na banky i nedostatek likvidity. V minulém článku, jsme vás informovali o propadu hodnoty majetku těch nejbohatších, hospodářsk‎ý kolaps ruské ekonomiky však dopadne nejtvrději na ty nejchudší. Desítkám milionů rusů hrozí, že v následujících t‎ýdnech nebudou mít na zaplacení základních životních potřeb.

Příspěvek Rubl padá na historické minimum pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme