Robinhood roste na burze i v počtu uživatelů

Minulý týden jsme Vás informovali o prvotní veřejné nabídce akcií Robinhood Markets Inc. – provozovatele investičního portálu Robinhood, přes nějž investuje do akcií masa amatérských investorů. Akcie Robinhoodu jsou po prvním týdnu a drobném škobrtnutí zatím na vzestupu – včera se na americké Nasdaq prodávaly za 44 USD, tedy s o 17 % vyšší hodnotou než v den prvotní nabídky.

Proč ale z přehršle titulů, které jsou na burzách k dostání, uvádíme právě Robinhood? Kromě hodnoty samotných akcií totiž stále roste také základna uživatelů investiční aplikace, která ve výsledku příznivě ovlivňuje právě jejich hodnotu. Za poslední rok se jejich počet ztrojnásobil – nyní je těchto drobných investorů přes 22 milionů. Co taková mravenčí masa dokáže jsme názorně viděli v případě akcií Gamestop, jejichž hromadným nákupem masa drobných investorů značně poškodila, či přinejmenším přinutila změnit strategii, některé z největších hedge fundů (celou ságu si můžete připomenout zde).

Vzhledem k rostoucímu portfoliu finančních služeb, které Robinhood nabízí nebo v blízké budoucnosti hodná nabízet, a stejně tak rostoucímu počtu uživatelů (kteří sami mohou do Robinhoodu investovat), tak bude zajímavé sledovat vliv této „podpory zevnitř“ na vývoj hodnoty akcií.

Příspěvek Robinhood roste na burze i v počtu uživatelů pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme