Regulátor Sv. Vincenta a Grenadin má 5. výročí

Úřad finančních služeb (FSA v aj.) Svatého Vincenta a Grenadin nedávno zaznamenal svůj pátý rok jako regulátor finančních služeb na tomto území.

FSA byl zřízen v listopadu roku 2012 jako autonomní statutární orgán s regulačním dohledem nad mezinárodními (offshore) finančními a nebankovními finančními sektory.

Jedním z důvodů pro zřízení FSA byla potřeba vytvoření soudržnějšího regulačního režimu pro nebankovní finanční instituce, který by zahrnoval družstevní záložny, pojišťovny a penzijní fondy, stavební spořitelny, přátelské spolky a příjemce peněz. Odvětví mezinárodních finančních služeb bylo v té době již pod dohledem statutárního orgánu, Mezinárodního úřadu pro finanční služby, který spolupracoval se zúčastněnými stranami s cílem zajistit zavedení příslušných legislativních a správních systémů, které budou řídit a řádně regulovat pobřežní průmysl (offshore).

FSA prohlašuje, že dosáhl dobrého pokroku při plnění svého mandátu, přičemž se odvolává na nedávné ocenění Mezinárodního měnového fondu, které popisuje ostrov Svatého Vincenta a Grenadin jako “regionální vůdce v oblasti nebankovního dohledu” a “vedou region v oblasti dohledu nad družstevními záložnami”.

S ohledem na výzvy, které před nimi stojí, FSA hlásá, že zamýšlí neustále pracovat s průmyslem, a pokračovat v jeho poskytování lidem a finančnímu sektoru na tomto území.

Příspěvek Regulátor Sv. Vincenta a Grenadin má 5. výročí pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme