První týden systematické incenerace transakčních poplatků etherea je téměř za námi

Ethereum 2021

Minulý týden jsme Vás informovali o změně výpočtů transakčních poplatků etherea EIP 1559, v kuloárech nazývané London Hard Fork. Její podstatou je „spálení“ části poplatku za transakci (který je vyplácen v ethereu), tzv. BASEFEE, za účelem oslabení inflace kryptoměny. Toto BASEFEE řeší kromě inflace kryptoměny i další problém. V minulosti fungovala výše poplatku za transakce etherea na aukčním principu. Nebudeme zabíhat do detailů, uzavřeme pouze, že výsledná výše transakčního poplatku se u jednotlivých transakcí, byť stejné hodnoty, mohla lišit v celých řádech (odvisle od aktuální vytíženosti sítě).

Zatím bylo takto spáleno přes 26.000 ETH. Dvakrát v tomto týdnu též došlo k situaci, kdy množství etherea spáleného na poplatcích převýšilo množství nově vytěžené kryptoměny. V dohledné době se očekává korekce tohoto stavu za pomoci snížení odměny minerů za úspěšnou těžbu. Ve výsledku by tedy množství dostupné kryptoměny mělo růst, jen rozumným tempem.

V tuto chvíli se transakční poplatky etherea pohybují v průměru lehce nad 20 USD vzhledem ke zvýšené „gas price“ (transakčním nákladům, způsobeným vyšší poptávkou po kryptoměně). Jisté jsou nicméně dvě věci. Poplatky jsou nyní u etherea předvídatelnější než před London Hard Fork a kryptoměna v uplynulém týdnu vcelku konzistentně roste na hodnotě – v čase publikace tohoto článku dosáhla 3.170 USD.

Příspěvek První týden systematické incenerace transakčních poplatků etherea je téměř za námi pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme