Portoriko zvedá sazby pro společnosti podnikající v oblasti kryptoměn

Portoriko kryptoměny

Nově přijatý zákon zeslabuje Portoriku status daňového ráje pro oblast kryptoměn. Zákon totiž zvyšuje roční poplatek spojený s podnikáním ve zmíněné oblasti. Výše tohoto poplatku se tak zvedne ze současných 300 na 5.000 dolarů ročně.

Portorická vláda očekává nárůst takto vybraných prostředků o zhruba 12 milionů dolarů, a to navzdory faktu, že pro mnohé společnosti bude přijetí nového zákona znamenat odchod ze země. Nový zákon také stanoví snížení daňové povinnosti pro ty osoby, které ročně vydělávají méně než 100.000 dolarů, a to o 3 %.

Dle kritiků této legislativy však nově zavedená výše poplatků míří na společnosti, které jsou dostatečně likvidní pro možnost okamžitě uhradit všechny poplatky spojené s registrací a následným provozem společnosti v Portoriku. Těch má být však menšina. Většina společností zde chce v oblasti kryptoměn teprve začít podnikat a celkové počáteční výdaje pro ně mohou být velkou zátěží. Nejedná se totiž jenom o samotný roční poplatek, ale o řadu dalších poplatků, a to v celkové výši zhruba 21.000 dolarů. To je pro nově začínající společnosti poměrně značná částka.

Kritika zároveň dodává, že v současné době, kdy trh s kryptoměnami zažívá, podobně jako většina světových trhů, poměrně značný propad, budou nově zavedená opatření znamenat masivní odliv zahraničního kapitálu. Portorická vláda se však brání tvrzením, že pokud několik tisíc dolarů ročně znamená pro určitou společnost existenční výdaj, neměla by v oblasti kryptoměn taková společnost vůbec vyvíjet činnost. Portoriko tak učinilo důrazný krok k odstranění statutu daňového ráje pro oblast kryptoměn.

Příspěvek Portoriko zvedá sazby pro společnosti podnikající v oblasti kryptoměn pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme