Ostrov Man předkládá na stůl zákon o zrušení ustanovení práva EU

Hlavní ministr na ostrově Man, Howard Quayle, potvrdil, že ostrov připraví vlastní verzi zákona o zrušení EU, který nedávno zveřejnila vláda Spojeného království.

Právní předpisy Spojeného království zruší ustanovení zákona o Evropských společenstvích a “upraví” platné právní předpisy Evropské unie do zákonů o statutu Spojeného království. Poté Spojené království bude moct změnit nebo zrušit tyto zákony tak, aby vyhovovaly potřebám pro Brexit.

Hlavní ministr prohlásil: “Zrušovací zákon Spojeného království bude pravděpodobně předmětem mnoha debat ve Westminsteru a jeho pasáž budeme sledovat s velkým zájmem. Máme vlastní zákon o Evropských společenstvích a, jak jsme uvedli v pravidelných zprávách, náš zákon bude muset být zrušen a bude zapotřebí buď zachovat, změnit nebo zrušit právní předpisy EU, které se vztahují na ostrov Man v rámci Protokolu 3. ”

Dodal, že ´´to nebude rychlý nebo přímý úkol. Ve Spojeném království bylo odhadnuto, že pro EU je k dispozici přibližně 20 000 nástrojů, které se uplatní k tomu jako členský stát EU. Pro nás, kvůli našemu více omezenému vztahu s Evropskou unií, je tento počet výrazně nižší, ale stále existují tisíce opatření EU, která se uplatňují na ostrově právě kvůli Protokolu 3 a stovky, které jsme použili na ostrově Man během používání našich vlastních zákonů. Navíc, mnohé z našich jiných zákonů odkazují buď na zákon EU, nebo na instituce Evropské unie, a možná bude třeba je pozměnit. ”

Vláda na ostrově Man říká, že očekává předložení návrhu na zrušení zákona později tohoto roku. Další právní předpisy, které jsou zahrnuté a týkají se cel a přistěhovalectví, budou muset být zavedeny ještě předtím, než Spojené království opustí EU.

Příspěvek Ostrov Man předkládá na stůl zákon o zrušení ustanovení práva EU pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme