Odolnost pojišťovacího sektoru vůči katastrofám na Bermudách se výrazně posílila

Odolnost pojišťovacího sektoru na Bermudách vůči odhalení potenciálních katastrofických událostí se meziročně posílila, jak uvádí zpráva Bankovního úřadu na Bermudách, která byla zveřejněná dne 2. listopadu.

Druhá výroční zpráva “Riziko katastrofy na Bermudách” ukazuje, že i když se hrubá expozice z katastrofy zvýšila přibližně o devět procent meziročně, úrovně kapitálu také vzrostly o něco vyšší úroveň.

Craig Swan, výkonný ředitel úřadu pro pojišťovnictví, prohlásil, že “Bermudy jsou převážně mezinárodním finančním centrem, které je založené na pojišťovnictví specializujícím se na výklenku katastrofického pojištění a hostí třetí největší trh v oblasti pojišťování na celém světě. Výsledky z letošního roku opět zdůrazňují odolnost průmyslu k velkým, avšak nepravděpodobným katastrofickým událostem a rozmanitosti praktik v modelových situacích na Bermudách. A podtrhuje tak pověst Bermudských pojišťoven jako obecně dobře kapitalizovaných. “

Statistiky ze Zprávy o katastrofě z roku 2016 ukazují, že celkový globální podíl hrubé odhadované potenciální ztráty převzaté Bermudskými pojišťovnami kvůli závažným katastrofickým škodám, se celkově zvýšil o dvě procenta. Z odhadované hypotetické celkové ztráty průmyslu díky hurikánu Miami-Dade ve výši 125 miliard amerických dolarů, podíl Bermudského trhu by byl kolem 13 % (15,9 miliard amerických dolarů). Tento údaj se meziročně zvýšil o dva body z 11 procentního podílu (tedy 13,4 mld. USD), což je uvedeno ve zprávě za rok 2015.

Příspěvek Odolnost pojišťovacího sektoru vůči katastrofám na Bermudách se výrazně posílila pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme