Nošovická automobilka Hyundai vyrábí inovované SUV Tucson

Automobilka Hyundai na konci minulého týdne započala výrobu inovovaného SUV Hyundai Tucson v Nošovicích. Nová verze má základy ve svém předchůdci, který se začal vyrábět v roce 2015. Od té doby v Nošovicích vyrobili na 700 tisíc kusů Hyundai Tucson. Jedná se o sportovní automobil, který se okamžitě dostal na špici nejprodávanějších modelů této korejské značky po celé Evropě.

Dosavadní verze modelu Hyundai Tucson se bude vyrábět do 11. června. Vyváží se do 67 zemí světa. Mezi největší odběratele patří Velká Británie, Německo a Itálie. Prezident Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Donghwan Yang uvedl, že právě Tucson představuje 65 % objemu výroby Nošovického závodu.

Inovovaný vůz bude mít stejný název. Změny se dotknou zejména exteriéru, který se liší novou maskou. Nová jsou i přední a zadní světla vyráběná v otevřeném závodě Hyundai Mobis v Mošnově. Zadní páté dveře prošly přepracováním. Nový Tucson má také obměněná hliníková kola o rozměrech 18 a 19 palců. Co se týče interiéru, vyměnily se sedačky i hlavní displej. Výhodu představují i asistenční systémy s funkcí rozpoznávání překážek a nouzového brzdění.

Motory novějšího Tucsona jsou vyráběny dle normy EURO 6c. Mluvčí automobilky Petr Vaněk se nechal slyšet, že „u benzínových jednotek byl doplněn filtr pevných částic, u dieselových byl dosavadní motor 1,7 nahrazen zcela novým motorem 1,6 a dvoulitrový diesel prošel v Koreji důkladnou revizí, takže splňuje nejpřísnější evropskou emisní normu. ”

Příspěvek Nošovická automobilka Hyundai vyrábí inovované SUV Tucson pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme