Microsoft představil zcela nový způsob těžby kryptoměn

Těžba kryptoměn

Kryptoměny jsou bezesporu fenoménem posledního desetiletí. Avšak i v oblasti jejich relativně mladé problematiky dochází dnes a denně k dalším a dalším ekonomickým, právním, ale také technologickým posunům.

S velmi zajímavou novinkou v oblasti technologie přišla společnost Microsoft. V tuto chvíli se kryptoměny těží skrze výpočetní kapacitu hardwarových součástí počítačů. V praxi je potřeba výkonná grafická karta, procesor, výkonné chlazení a pár dalších součástí, to vše v počtu několika tisíců kusů, aby vzniklo těžící místo. Microsoft jde na to však trochu jinak. Pro těžbu kryptoměn nechce využít výpočetní možnosti počítačů, ale lidského mozku.

Princip je takový, že určité senzory budou sledovat konkrétní tělesné funkce a aktivitu mozku. Data takto obdržená budou odesílána do systému, který přesně vyhodnotí, jaké činnosti jste se věnovali a podle toho vás odmění danou kryptoměnou. V praxi vás tak systém může odměnit např. za opravdové sledování reklamy, ne pouhé její chvilkové zobrazení.

Otázkou samozřejmě zůstává potenciální provedení tohoto nápadu v praxi, respektive zájem společnosti o jeho reálné využití. Muselo by se totiž najít dostatečné množství lidí, kteří si dobrovolně (za výdělek) nechají sledovat činnost mozku a tím vlastně jakýkoliv svůj čin. Na druhou stranu, v době, kdy si spousta lidí nechává dobrovolně vpichovat pod kůži všemožné čipy pro rychlejší autorizaci, velká část populace má k dispozici smartphone a všemožná chytrá zařízení, nemusí se jednat o nápad až tak nereálný.

Příspěvek Microsoft představil zcela nový způsob těžby kryptoměn pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme