Malta podporuje mezinárodní daňové iniciativy

malta

Maltský ministr financí Edward Scicluna řekl, že ostrov plně podporuje iniciativu OECD v boji proti daňovým únikům označovanou jako BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) a nařízení Evropské Unie proti vyhýbání se placení daní.

Scicluna na půdě maltského Institute of Taxation řekl, že všechny tyto projekty a jim podobné iniciativy, si kladou za cíl zajistit spravedlivou daňovou soutěž mezi státy. Toto pronesl na absolventské slavnosti, kterou Institut pořádal. Scicluna dodal, že tyto mezinárodní iniciativy mění prostředí, v němž firmy fungují natolik, že některé z nejúspěšnějších auditorských firem zvažují, že v určitém bodě už vůbec rady ohledně daní dávat nebudou.

Scicluna sdělil, že vláda je velmi opatrná s užitím zdanění jakožto nástrojem, jak získat do státního rozpočtu příjem a zároveň příliš nezatížit rodiny a podniky, jejichž volby jsou zdaněním ovlivněny. Dále Scicluna zdůraznil, že zdanění musí být efektivní, jelikož je třeba, aby příjmy zdaleka a výrazně převyšovaly náklady na výběr daní.

Příspěvek Malta podporuje mezinárodní daňové iniciativy pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme