Libanon dává přednost zákonu o dani z ropy před aukcí energetických práv

Parlament v Libanonu schválil zákon na zdanění příjmů z ropných operací, několik týdnů před svým prvním prodejem práv na průzkum energetických zdrojů v zámoří společnostem, které jsou zainteresované, jako například Total SA a Exxon Mobil Corp.

Zákonodárci schválili zákon o ropné dani během hlasování v úterý, což uvedla agentura National News Agency. Ministr pro energetiku Cesar Abi Khalil vyzval kvalifikované společnosti, aby vzaly v potaz nový daňový zákon při výběrovém řízení pro nadcházející energetickou aukci, dodala agentura.

Návrh zákona požadoval 20 procent daně z příjmů z ropných provozů a poplatek za kolkovné stanovený na 5 milionů libanonských liber (3 311 amerických dolarů), sdělil po telefonu Wissam Zahabi, člen Libanonské ropné správy. Úřady prodloužily lhůtu pro podání nabídek do 12. října od 15. září, aby tak poskytly společnostem více času na pochopení daňového zákona a na zorganizování svých nabídek, nechal se slyšet Zahabi tento měsíc.

Libanon se snaží rozvíjet své energetické bohatství po zaostávání za Kyprem, Egyptem a Izraelem při průzkumu ropy a zemního plynu ve východním Středomoří. Exxon Mobil, Chevron Corp., Royal Dutch Shell Plc a Eni SpA patří mezi 46 společností, kterým se podařilo kvalifikovat v roce 2013 k ucházení se o provoz bloků. Společnosti Suncor Energy Inc., Rosneft PJSC a Katar Petroleum jsou mimo jiné kvalifikovány jako subjekty s bezprovozními nabídkami, což uvádí internetové stránky ministerstva energetiky.

Libanon, který se potýká s nedostatkem energie a který hostí více než milion uprchlíků, potřebuje příjmy, aby tak snížil svůj veřejný dluh. Energetické aukce byly odloženy z důvodu vnitřních politických sporů od roku 2013.

Příspěvek Libanon dává přednost zákonu o dani z ropy před aukcí energetických práv pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme