Kryptoměny si i přes letošní pád jejich cen vedou skvěle

I přes drastický propad cen digitálních měn zvaných kryptoměny se stále vydávají nové mince. V prvních týdnech tohoto měsíce si firmy a státy takto přišly na jednu a čtvrt miliardy dolarů, tedy třetinu sumy za celý minulý rok. Když se podíváme na dosavadní shrnutí letošního roku, vidíme zisk téměř 11,5 miliardy dolarů, což je 4x více než za rok 2017. To je neuvěřitelná suma, kterou kryptoměny vynesly svým vydavatelům podle průzkumu portálu coinschedule.com.

Data ze serveru CoinmarketCap přitom uvádí, že na trhu existuje 1600 obchodovaných virtuálních měn. V roce 2018 vzniklo na 250 nových mincí (titulů). V tomto roce byl trh svědkem emise celkem 53 digitálních měn. Nové emise se musí více zaměřovat na to, kdo do nich investuje, čímž se brání proti praní špinavých peněz, vysvětluje spoluzakladatel Kryptofondu Andrej Štaňko.

Partner fintechové společnosti Red Eggs Jan Lamser konstatoval, že „roste optimismus ohledně perspektiv blockchainu, což táhne investice do tohoto sektoru, a to nejen skrze prodej kryptoměn. Možná je tu ještě i poslední vlna těch, kdo chtějí dostat na trh na poslední chvíli horkou jehlou šité měny, než pokročí regulace nebo opadne poptávka. “ Po necelém roce trvání aukce skončila teď v červnu nabídka pro investory od startup block.one, který se zasloužil o největší přísun kryptoměn na trh v letošním roce. Od burziánů získal více než 4 miliardy dolarů. Kolují informace, že dodnes netuší, jak se ziskem naloží.

O přízeň investorů bojovaly různé státy. Kupříkladu, vláda ve Venezuele obdržela virtuální měnu petro v předprodeji. Je patrné, že se trh přeměňuje z neregulovaného na regulovaný, čímž vznikají bariéry vstupu do odvětví, což vytváří větší nároky na projekty.

O virtuální měny projevuje značný zájem i Česká republika. Startup Cryptelo již prodal mince v hodnotě několika desítek milionů korun. Od prosince 2017 se na burzách obchoduje s kryptoměnou Worldcore. Hodnota jeho mincí ovšem propadla o 90 %. Autoři si v loňském roce přišli k 500 milionů korun, v současné době jsou mince WorldCore hodnocené ve výši 60 milionů korun.

Příspěvek Kryptoměny si i přes letošní pád jejich cen vedou skvěle pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme