Korunní závislosti Velké Británie vítají novou smlouvu ohledně Boje proti daňovým únikům

Korunní závislosti Spojeného království – Jersey, Guernsey a ostrov Man – patřily k signatářům základního erozního procesu OECD a multilaterálního nástroje pro změnu zisku.

Spojením téměř 70 jurisdikcí, které se zavázaly zabránit zneužívání daňových smluv, se země dohodly na transpozici opatření proti BEPS do svých sítí pro daňové smlouvy.

Ministr financí na ostrově Man, Alfred Cannan, poznamenal: “Jako zodpovědná a uznávaná jurisdikce má ostrov Man jasnou politiku v rámci dodržování mezinárodních norem. Máme radost, že podporujeme tento poslední krok vstříc aktualizaci mezinárodních daňových pravidel a je nám ctí, že můžeme reprezentovat ostrov při slavnostním podepsání v Paříži. ‘‘

Gavin St Pier, hlavní ministr Guernsey, vyjádřil podobné názory a poznamenal, že ostrov byl jednou ze čtyř menších jurisdikcí, které byly pozvané, aby se účastnily ve skupině, jež tento nástroj vypracovala.

Geoff Cook, generální ředitel agentury pro podporu finančních služeb Jersey Finance, také hovořil na téma podpory nástroje a poznamenal, že Jersey bude mít prospěch ze zaměření projektu BEPS na ekonomickou podstatu, a dodává, že finanční sektor Jersey přináší klientům “skutečnou hodnotu‘‘ podniků.

Příspěvek Korunní závislosti Velké Británie vítají novou smlouvu ohledně Boje proti daňovým únikům pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme