Konec hry? Hodnota akcií GameStop už je zřejmě za zenitem, co nám její vývoj ukázal?

V předchozích dvou článcích jsme se zabývali otázkou, co jsou to meme stocks a proč nedají velkým hráčům z Wall Street spát. Podle nejnovějších informací nyní akcie videoherního řetězce GameStop, jejichž tržní kapitalizace v rozmezí jednoho roku exponenciálně vzrostla z necelých 3 USD na téměř 500 USD, opět pomalu klesají. Čím nás, kromě přehršle memů, celá tato událost informačně obohatila?

Obchodování s akciemi se přiblížilo obyčejnému smrtelníkovi do té míry, že jejich počet a potenciální kupní sílu již velcí hráči nemohou ignorovat. Hedge fund Melvin Capital na short selling akcií, které upoutaly pozornost davu drobných investorů (o short sellingu jsme psali zde), doplatil – před bankrotem jej zachránila pouze několikamiliardová finanční pomoc od jiného velkého hedge fundu – Citadel.

Zmínkou o Citadel se oslím můstkem přemisťujeme k druhému klíčovému bodu celého vyprávění. Drobní investoři konkrétně k nákupu akcií GameStop velmi rádi používali investiční aplikaci Robinhood. Přitom vlastníci aplikace na různých úrovních spolupracují s Citadel. Výsledek? Již minulý týden Robinhood zablokoval svým uživatelům (tedy drobným invesorům) možnost nákupu některých akcií, mj. také akcií GameStopu. Náhoda? Hromadná žaloba podaní na GameStop a iniciativa některých amerických politiků k řešení otázky na federální úrovni svědčí o opaku.

Příspěvek Konec hry? Hodnota akcií GameStop už je zřejmě za zenitem, co nám její vývoj ukázal? pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme