Je to bomba! – říká o Bitcoinu odborník na digitální měny Tomáš Marada.

Největší boom Bitcoinu se teprve chystá, tvrdí odborník na digitální měnu a tajemník Karla Janečka Tomáš Marada. Po studiu matematiky jej Bitcoin nadchl natolik, že mu bezmezně věří bez rozdílu na to, zda jeho cena klesá, či stoupá. Doslova říká: Je to bomba! Marada kromě matematiky vystudoval také stochastické finance na univerzitě v Amsterdamu.

Poprvé se o této digitální měně dozvěděl v roce 2013. Vidí v něm fascinující vynález, který může transformovat lidskou společnost a zejména lidskou spolupráci. ,,Bitcoin je inovace, která umožnila autoritu, která nám zajišťuje základní potřeby, nahradit decentralizovanou autoritou, kterou nejde manipulovat a zneužívat.” Funguje tudíž nezávisle na státu. Marada do Bitcoinu investoval v letech 2014-2016, kdy měl k dispozici potřebné finance. Sám platí normálními penězi, tedy tím, co se znehodnocuje, a nechává si to, co se zhodnocuje.

O Češích si myslí, že jsou technicky nadprůměrně inteligentní. Narážel na postavu Marka Palatina, který se k Bitcoinu dostal jako jeden z prvních hackerů. Líbí se mu i nápad pražské kavárny Paralelní polis, kde se dá platit pouze Bitcoinem.

Momentálně spravuje bitcoinové portfolio vizionáře a miliardáře Janečka. Zaměřuje se rovněž na rady ostatním, proč se vyplatí do kryptoměny investovat. Nechal se slyšet, že na ceně nezáleží tak úplně. Klíčový je jeho dlouhodobý potenciál a dopad na společnost. Má za to, že jistá regulace pro Bitcoin představuje pomoc, i když jej v současné době není možné výrazně omezit. Regulace totiž přivede velké institucionální investory, kteří se zatím investic do kryptoměny obávali. Podle Marady se již nedá Bitcoin potlačit nebo zničit. Situaci přirovnává k matematice, kterou se taky nedá jen tak vymazat. Je to natolik rozšířená inspirativní myšlenka, že jeho vymýcení není možné. V časovém horizontu pěti let dojde k rapidnímu stoupání jeho ceny až na 100 tisíc dolarů, říká Marada. Do 10 let je jeho konzervativní předpoklad klidně až milion dolarů.

Marada nikdy o jiné digitální měně neuvažoval. Považuje se v tomto za maximalistu. Ostatním kryptoměnám nedůvěřuje, nevidí v nich dlouhodobou hodnotu. Domnívá se, že většina z nich za pár let vymizí. Ke spekulacím, že je Bitcoin jen bublina Marada uvedl, že lidé mnohdy netuší, jak přesně funguje. Myslí si, že velká řada kritiků neznají jeho plný potenciál a nerozumí jeho problematice.

Příspěvek Je to bomba! – říká o Bitcoinu odborník na digitální měny Tomáš Marada. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme