Guernsey k režimu praní špinavých peněz

Guernsey zahajuje konzultaci o navrhovaných změnách rámce financování terorismu (AML / CTF) na ostrově proti praní peněz a boji proti terorismu.

Navrhované změny by znamenaly zrušení stávajících nařízení o protiprávních kontraktech (jedna pro podniky, které poskytují finanční služby a druhá pro předepsané podniky) a jejich nahrazení rozvrhy na výnosy z trestního zákona, které ostrov získal. To by odstranilo potřebu požadavků ze zákona na povinnou péči o zákazníky, a to jak v právních předpisech, tak v nařízeních. Rovněž by to umožnilo zachovat stávající třístupňový přístup jedné úrovně právních předpisů, která je doplněná o pravidla s pokyny, na rozdíl od faktu, aby dvě úrovně těch právních předpisů byly doplněny o pravidla a pokyny.

Cílem návrhů je přizpůsobit režim AML / CTF na ostrově mezinárodním normám vydaným v roce 2012 finanční akční skupinou (FATF), což je mezivládní orgán, který se zabývá bojem proti praní špinavých peněz, financováním terorismu a dalším souvisejícím ohrožením integrity Mezinárodního finančního systému. Cílem návrhů na reformu je také reagovat na doporučení učiněná společným hodnocením společnosti MONEYVAL v Guernsey, jež byl zveřejněný v lednu 2016 Radou Evropy.

Zúčastněné strany se mohou k návrhům vyjádřit do 31. července 2017.

Příspěvek Guernsey k režimu praní špinavých peněz pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme