Elon Musk prodal část svých akcií ve společnosti Tesla

O víkendu Elon Musk zveřejnil na twitteru anketu, v níž se svých stoupenců zeptal, zda by měl prodat 10 procent svých akcií ve společnosti Tesla, s odkazem na politickou debatu o tom, zda by nejbohatší Američané měli být zdaněni podle svého bohatství a nikoli podle příjmu. Řekl, že se bude řídit tím, co si respondenti vyberou.

V anketě se přes 58 procent hlasujících vyjádřilo pro prodej a Elonovi tak nezbývalo nic jiného, než své akcie začít prodávat. Ke dnešnímu dni nejbohatší muž světa prodal již zhruba 4,5 milionu akcií o hodnotě více jak 100 miliard korun, což odpovídá přibližně třem procentům Muskova podílu ve firmě.

Měl však Elon Musk opravdu v plánu řídit se anketou na sociálních sítích, tak jak uvedl? Spíše ne, americké agentury upozorňují, že část prodaných akcií pochází z vysoké odměny z roku 2012, kterou Elon Musk obdržel ve formě akciových opcí. Tyto opce musí uplatnit / jsou splatné do srpna příštího roku, jinak vyprší. Začátkem tohoto roku již Musk veřejně prohlásil, že tyto opce pravděpodobně v blízké budoucnosti uplatní. Je tak pravděpodobné, že prodej akcií byl plánovaný a uskutečnil by se bez ohledu na výsledky průzkumu na twitteru.

I po prodeji vlastní Musk stále zhruba 167 milionů akcií Tesly a je tak největším akcionářem Tesly s podílem necelých 17 procent.

Příspěvek Elon Musk prodal část svých akcií ve společnosti Tesla pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme