Čínské zóny volného obchodu zjednodušují získávání pracovních povolení

cina

S úmyslem zaujmout mezinárodní talenty a s ohledem na rozšiřující se zóny volného obchodu, hodlá Čína zjednodušit pravidla pro získání pracovního povolení v devíti provinciích včetně Šanghaje.

Pracovní povolení budou zjednodušena díky vytvoření jednotného pracovního povolení od 1. listopadu 2016. Proces zažádání bude také usnadněn, a to například tím, že pracovníci nadále nebudou muset předkládat životopis.

Nové jednotné pracovní povolení je zkušební projekt určený neobčanům, který čínská vláda spustila v devíti provinciích včetně Šanghaje. Záměr je dostat jednotné pracovní povolení napříč Čínou po skončení zkušebního projektu příští duben.

Šanghajská zóna volného obchodu zveřejnila informace týkající se vývoje v této věci, kde se říká, že úmysl je přilákat studenty místních i zahraničních universit do Šanghajské Pilot Free Trade Zone a Šanghajské Zhangjiang National Innovation Demonstration Zone. Dále se zde říká, že místní vedení nadnárodních společností, investičních společností, ze zahraničí financovaných výzkumů a vývojových center registrovaných v jedné ze dvou výše zmíněných zón, budou moci zaměstnat absolventy předních zahraničních universit bez ohledu na jejich dosavadní pracovní zkušenosti.

Nová pravidla také sníží nároky na cizince zabývající se vědeckými a technologickými inovacemi při získávání Shanghai Residence Card B, jejíž držitelé se mohou těšit některým občanským výhodám.

Město držitelům těchto karet poskytne speciální výhody, mezi které patří kupříkladu možnost, aby jejich děti ve věku 3 – 12 let stdovaly na místních školách, dále vynětí z povinnosti hradit daň z nemovitosti z jednoho obydlí a účast na Housing Provident Fund.

Díky oznámení, že absolventi budou moct nalézt zaměstnání ve dvou šanghajských zónách volného obchodu, i když nemají předchozí pracovní zkušenosti, bude i pro zahraniční studenty šanghajských universit snazší si ve městě najít práci.

Příspěvek Čínské zóny volného obchodu zjednodušují získávání pracovních povolení pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme