Ceny pohonných hmot trhají rekordy

Co den to několik korun za litr benzínu nebo nafty navíc, taková je dnes realita nejenom na trhu pohonných hmot, ale také u každé čerpací stanice v ČR. Ceny letí každým dnem nahoru a není se proto čemu divit, že se již většina spotřebitelů začíná předzásobovat a tankují benzín/naftu do zásoby a podnikají tzv. run na benzínky.

Důvodem strmého nárůstu cen pohonných hmot v ČR je dle analytiků zdražování ropy na světových trzích, oslabení koruny a výše zmíněná snaha spotřebitelů se předzásobit, to vše v důsledku propuknutí války na Ukrajině. Cena ropy se v pátek přiblížila ke 120 dolarům za barel a začátkem týdne bude zcela jistě šplhat ještě výše, česká měna naopak dále oslabila na 23 korun za dolar.

Očekává se, že pokud se bude konflikt dále stupňovat můžou ceny pohonných hmot vystoupat až za hranici 70 korun za litr. Mnozí volají po regulaci a ochraně od státu, problémem je, že cenu pohonných hmot určuje světový trh a jediné nástroje státu jsou DPH a spotřební daně. DPH a spotřební daně jsou však v dnešní postcovidové době pro státní pokladnu cennými příjmy a vláda se jich bude jen nerada vzdávat.

Pro srovnání uvádíme, že před rokem touto dobou stál litr benzinu v Česku v průměru 29,50 koruny a litr nafty vyšel motoristy na 28,20 Kč, brzy tedy dosáhneme dvojnásobku.

Příspěvek Ceny pohonných hmot trhají rekordy pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme