Binance mění svůj dosud neutrální přístup k Ruské agresi

Kryptoměnová burza Binance ve čtvrtek (3. března) uvedla, že nedovolí držitelům bankovích karet z několika sankcionovaných ruských bank, aby využívali služeb jejich platformy. Dále dodala, že osobám, na které byly kvůli Ukrajinské invazi uvaleny indivuální sankce, omezí přístup a zablokuje prostředky.

Binance se tak zařadí mezi malou skupinu kryptoměnových směnáren, které vůči ruským bankám a Rusku jako takovému zaujímají takový postoj. Ostatní velké kryptoburzy zatím zůstavají neutrální a žádné radikální kroky vůči Ruským rezidentům a institucím nepodnikají.

Podle mnohých finančních analytiků právě neochota některých kryptoburz zaujmout proti Rusku jiný než neutrální postoj, nejenže snižuje efektivitu sankcí hlavních finančních institucí, ale hlavně otupuje snahy západních zemí ochromit ruskou ekonomiku.

Kryptoměny založené na své decentralizovanosti a částečné nezávislosti na mainstrýmovém platebním systému jsou pak pro mnohé Rusy logickou útěkovou cestou a záchranou před ekonomickou pohromou.

Příspěvek Binance mění svůj dosud neutrální přístup k Ruské agresi pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme