Bermudy vítají uznání daňové transparentnosti

Bermudy uvítaly nedávné zjištění globálního fóra OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) o transparentnosti a výměně informací pro daňové účely, že ostrov plní své závazky vyplývající z mezinárodních norem pro transparentnost daní.

Bermudy byly jednou ze šesti jurisdikcí, společně s Kanadou, Austrálií, Kajmanskými ostrovy, Německem a Katarem, které jsou považovány za “velmi kompatibilní” s mezinárodními standardy pro výměnu informací na žádost mezi daňovými úřady. Výsledkem je screening v rámci nového a zdokonaleného procesu peer review (recenze, posouzení) ze strany Globálního fóra, který se zaměřuje zejména na dostupnost informací o skutečném vlastnictví právnických osob.

Bermudský premiér a ministr financí David Burt uvedl: “Tento výsledek je důkazem tvrdé práce týmu na ministerstvu financí. S blížícím se černým seznamem Evropské unie na obzoru to byl jeden z důležitých testů, kterým Bermudy musely projít. Měla by to být dobrá zpráva pro místní průmysl, zvyšující důvěru v Bermudy jako mezinárodní obchodní centrum. Špatné hodnocení by jistě zajistilo, že Bermudy budou černě registrovány Evropskou unií, a to prostřednictvím bermudského závazku vše dodržovat tak, abychom se tomuto výsledku vyhnuli. “

Příspěvek Bermudy vítají uznání daňové transparentnosti pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme