Apple musí doplácet daně v hodnotě 13 miliard korun

Technologický gigant Apple po dohodě s francouzskými úřady bude doplácet daně za posledních 10 let. Podle tamních médií uzavřel Apple tajnou dohodu ohledně urovnání v prosinci loňského roku.

Francie měla problémy s tím, že Apple vždy pravidelně platil v zemi velmi nízké daně, a to i přes fakt, že prodeje v rámci Evropy prudce rostly. Apple využíval přesouvání zisků do Irska, kde je daňové prostředí příznivější.

Francie v průběhu tohoto roku zavede daň pro velké internetové a technologické společnosti jako je například Google. Francie všeobecně prosazuje zavedení celoevropské daně na největší softwarové a digitální společnosti. Obdobně jako Apple se Francie domluvila i s americkým internetovým obchodem Amazon. Ten se dohodl, že za období od roku 2006 do roku 2010 doplatí 202 milionu eur.

Nízké daně pro tyto giganty jsou už delší dobu trnem v oku většiny evropských zemí. Členské státy se zatím neshodly, jak tento problém řešit. I z tohoto důvodu se čeká, jak k této situaci přistoupí OECD, které začalo zavedení tzv. digitální daně projednávat letos v lednu.

Příspěvek Apple musí doplácet daně v hodnotě 13 miliard korun pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme