Americká centrální banka provedla zátěžový test

Americká centrální banka (Fed) provedla každoroční zátěžový test komerčních bank. Výsledky analýzy ukázaly, že banky nejsou připraveny na možný vývoj ekonomické situace. Vrátí se ekonomika po předcházejících měsících recese (o 5 % koncem května) a nynějším krátkém oživení opět do recese? Pokud ano, podle analytiků Fed by americké komerční banky mohly vykázat ztrátu až 700 mld. USD. Pro nemalou část z nich by to znamenalo sestoupit nebezpečně blízko k hodnotě svého základního kapitálu. Vzhledem k očekávané „druhé vlně“ Covid-19 (a tudíž i druhé vlně recese) tedy Fed přistoupila k preventivním opatřením.

V následujícím čtvrtletí americké komerční banky mohou svým investorům vyplatit pouze omezené dividendy. Maximální možná částka nesmí přesáhnout částku vyplacenou ve druhém čtvrtletí a zároveň průměrný čistý zisk za poslední čtyři čtvrtletí. Dále je bankám až do konce září zapovězen odkup vlastních akcií. Tato opatření mají zamezit nepřiměřenému snižování jejich kapitálu.

Výsledky zátěžového testu ukázaly, že zejména některé z bank by se mohly dostat i pod minimální hranici hodnoty kapitálu požadovanou pro dostatečnou kredibilitu banky v USA. Fed jejich jména přímo nezveřejnila, bankám však byly sděleny výsledky testu; centrální banka také doporučila revizi dlouhodobých kapitálových plánů. Tyto plány budou mít banky možnost zveřejnit v pondělí po 22:00 CET, tedy po uzavření burz.

Příspěvek Americká centrální banka provedla zátěžový test pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme