Za bitcoinovou transakci hrozí v Indii vězení

O tom, že Čína v posledním roce téměř kompletně omezila užívání kryptoměn na svém území, jsme vás již několikrát informovali. Avšak dalším velkým asijským odpůrcem kryptoměn, o kterém se nemluví tak často, je Indie. Indie stejně jako Čína přistoupila v posledním roce k rozsáhlým restrikcím vůči nakládání s kryptoměnami a jejich použití v zemi se tak stává obtížnějším a obtížnějším.

Zatím co v posledních měsících byl trh s kryptoměnami regulován pouze formou proklamací a doporučení hlavních státních představitelů Indie, tento týden vláda přistoupila k dalšímu kroku a představila návrh zákona, který by zákaz kryptoměn měl oficiálně ukotvit v právním řádu.

Podle shrnutí návrhu zákona indická vláda plánuje obecný zákaz veškerých činností související s kryptoměnou, tedy těžbu, vytváření, držení, prodeje nebo obchodování v digitálních měnách. Dalo by se říct, že vlastně jakákoli aktivita s kryptoměnou bude perzekuována. Navrhovaná legislativa dále usiluje také o to, aby ti, kdo porušují zákon, byli zatčeni bez zatykače a byli zadrženi bez soudní kauce.

Na druhou stranu je Indie dnes stále jednou ze zemí s největším počtem krypto investorů na světě. Kryptoměny vlastní nebo do nich investuje přibližně 15 – 20 milionů Indů a hodnota držených kryptoaktiv se blíží 450 miliardám rupií (6 miliard dolarů). Je tedy otázkou, jak budou investoři na nově navrhované regulace reagovat.

Příspěvek Za bitcoinovou transakci hrozí v Indii vězení pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme