Vliv na hodnotu bitcoinu mají outsideři, vyplývá z americké studie

Během čtyř let se virtuální měna bitcoin dostala z několika stovek dolarů na hodnotu kolem 6500 dolarů, což je částka ze současné doby, byť značně proměnlivá. Akademik Feng Mai ze Stevensova technologického institutu ve Spojených Státech provedl studii, na základě, které se domnívá, že vývoj ceny této nejoblíbenější digitální měny ovlivňují i příspěvky uživatelů na sociálních sítích.

Profesor Feng Mai analyzoval souvislost mezi cenou bitcoinu a celkovým zněním příspěvků na serveru Bitcointalk, což je velmi známý diskusní server o kryptoměnách. Výzkumníci našli asi tři miliony tweetů na téma bitcoinu. Poté srovnali vývoj ceny s diskuzí. Výsledkem je zjištění, kolik a jak moc „tito komentátoři“ ovlivňují cenu bitcoinu. „Toto je první velké statistické šetření, které dokazuje, že sociální média a ceny bitcoinu jsou skutečně propojeny,” vysvětluje profesor.

Mai tvrdí, že „pozitivní nálada táhne cenu bitcoinu“. Dodává, že popsaná souvislost funguje oběma směry, jinými slovy, nálada uživatelů sociálních sítí má úzkou spojitost s vývojem kryptoměn. Nálada investorů závisí spíše na krátkých komentářích tzv. mlčící většiny na rozdíl od těch uživatelů, které je hodně slyšet. Tato hlasitá skupina se většinou o agendu zajímá jen proto, že do digitálních měn investují. Závěrem je tedy fakt, že většina takových lidí nemá objektivní názor, tudíž jejich postoje nejsou důvěryhodným odrazem hodnoty virtuální měny, myslí si Mai. I proto outsideři mají na rozhodování investorů takový vliv. Nachází se na okraji kryptoměnové komunity.

Oficiálně se nejedná o první akademickou studii ceny bitcoinu. V minulosti se tímto tématem zabývala britská Warwick Business School. Závěrem jejich studie bylo, že vývoj ceny nemá nic společného s existujícími ekonomickými ukazateli. Závisí ryze na náladě investorů.

Příspěvek Vliv na hodnotu bitcoinu mají outsideři, vyplývá z americké studie pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme