Vláda schálila zrušení EET

Návrh Ministerstva financí na zrušení zákona o evidenci tržeb, který by měl nabýt účinnosti k 1. lednu 2023, tento týden projednala a schválila vláda. Elektronická evidence tržeb (EET), která je kvůli pandemii covidu už tak již téměř dva roky prerušena, zůstane pravděpodobně pozastavena na věčné časy. Vláda Petra Fialy tak plní další ze svých programových prohlášení.

EET bylo spuštěno na podnět Andreje Babiše, jakožto ministra financí ve vládě Bohuslava Sobotky, 1. prosince 2016. Nejdříve byly povinnými subjekty pouze restaurace a ubytovací zařízení, později i maloobchody a velkoobchody. Povinnost se postupně měla rozšířit i na řemeslníky, lékaře, taxikáře, účetní nebo advokáty. Plány na rozšířování EET však překazila pandemie koronaviru. I přes neúplné spuštění bylo do dnešního dne podle údajů finanční správy do projektu zapojeno zhruba 201 tisíc podnikatelů, kteří dohromady zaevidovali zhruba 19,2 miliardy účtenek.

Dle nynějšího ministra financí Zbyňka Stanjury nebude státní pokladna na zrušení EET výrazně tratit, ba naopak. Administrativní zátěž a náklady s EET spojené byly údajně tak velké, že rozpočtový přínos EET pro státní rozpočet se blížíl k nule. Zrušení této administrativní vychytávky jistě ocení mnoho podnikatelů, kteří v dnešním světě mají mnoho jiných starostí a zrušení jedné z administrativních komplikací jim přijde vhod.

Příspěvek Vláda schálila zrušení EET pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme