Trinidad a Tobago pokračuje v projednávání FATCA

fatca

Trinidad a Tobago pokračuje v projednávání zákonů, které by usnadnily uvedení místní legislativy do souladu s americkým zákonem známým pod zkratkou FATCA (Foreign Account Taxpayer Compiance Act).

FATCA, zákon přijatý americkým Kongresem v roce 2010, má zajistit, že USA může získat informace o účtech v zahraničních finančních institucích, držených americkými osobami. V případě, že by taková zahraniční finanční instituce informace o svých amerických klientech nevydala, vedlo by to k uvalení třicetiprocentní sazby daně na příjmy plynoucí z USA.

Aby byla nová legislativa přijata, vyžaduje speciální většinu v Parlamentu, a to většinu tří pětinovou. Současná vláda však potřebné počty nemá. Ve snaze dostat se z této bezvýchodné situace, zveřejnil ministr financí seznam dodatků k zákonu FATCA a též připomínek k dodatkům, jak je formulovala opozice.

Trinidad a Tobago byl informován americkým velvyslancem, že zákony související s FATCA musí být přijaty do února 2017. V opačném případě bude situace posouzena jako porušení závazků plynoucích z mezivládní dohody podepsané Spojenými státy americkými a státem Trinidad a Tobago.

Příspěvek Trinidad a Tobago pokračuje v projednávání FATCA pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme