Tesla zvýšila svůj meziroční zisk o více než 80 %

V březnu jsme Vás informovali o otevření první továrny Tesla v Evropě (připomeňte si zde). Po zhodnocení zisků prvního kvartálu se tento tah Tesly ukázal jako více než rozumný. Jen od ledna do března si automobilka připsala zisk přes 3,3 mld. USD. Ve stejném období (první čtvrtletí) v minulém roce si přitom automobilka připsala zisk 438 mil. USD.

Lze dovodit, že se stále více projevuje relativní imunita Tesly vůči nepříznivým vlivům spojeným s covid-19. Na rozdíl od ostatních automobilek, které se dlouhodobě potýkají s výpadky v dodávkách polovodičových součástek, potřebných pro mikročipy používané při výrobě automobilů, je Tesla v tomto směru poměrně soběstačná.

Zároveň se Tesla vyrovnala s dočasným výpadkem výrobní kapacity své továrny v Šanghaji. Tu byla v březnu nucena na 19 dní uzavřít vzhledem k nové vlně covidu-19. Nová továrna poblíž Berlína nicméně po tu dobu byla alespoň částečně schopna výrobní kapacitu dorovnat. Nyní je již výroba v Šanghaji, byť v omezeném režimu, obnovena. I přes dočasné omezení byla nicméně Tesla v prvním čtvrtletí dodat přes 300.000 vozů za téměř 19 mld. USD. Zdá se, že zatímco automobilový průmysl obecně pandemií koronaviru trpí, pro Teslu je přinejmenším v prvním čtvrtletí letošního roku číslo 19 šťastným číslem.

Příspěvek Tesla zvýšila svůj meziroční zisk o více než 80 % pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme