Stopy podvodu OneCoin vedou na Seychely

Zdá se, že největší kryptoměnový podvod v dějinách jménem OneCoin má další pokračování. Příběh jak z filmového bijáku odhalil minulý týden další chybějící střípky a stopy vedou na Seychely.

Pro ty, kteří o Onecoin podvodu neslyšeli nebo již pozapomněli oč šlo, shrneme v následujících řádcích v rychlosti vývoj a vznik diskutovaného podvodu.

OneCoin bylo pyramidové schéma (tzv. Ponzi scheme) s vlastní kryptoměnou, které do svých řad nalákalo miliony lidí po celém světě. Podle dostupných informací byl projekt řízen z Bulharska skrze zahraničí offshore firmy nacházející se v Dubai a Belize. Americké úřady odhadují, že mezi lety 2014 a 2016 OneCoin obral lidi o téměř čtyři miliardy dolarů, tedy o zhruba 100 miliard korun, to je však podle některých stále příliš skromný odhad.

Za hlavní postavy stojící za podvodem OneCoin jsou považováni sourozenci Ruja Ignatovová a Konstantin Ignatov. Zatímco Konstantin Ignatov byl zadržen v březnu roku 2019 a dnes čelí probíhajícím trestním řízení, kde mu hrozí až 90 let za podvod a praní špinavých peněz, Ruja Ignatovová, některými nazývána The Missing Cryptoqueen, je na útěku a úřadům po celém světě se ji stále nepodařilo vypátrat.

V posledních dnech Seychelský útvar pro vyšetřování finanční kriminality (The Seychelles Police Financial Crime Investigation Unit – FCIU) potvrdil, že vyšetřuje seychelského notáře Bernarda Georgesa, který je obviněn z podvodu a spoluúčasti na praní špinavých peněz v hodnotě 230 000 bitcoinů. Bernard Georges se sám přiznal, že Ruje Ignatovové notářsky ověřil plnou moc chybně bez její přítomnosti, což však dle jeho slov netušil, že tato plná moc v kombinaci s bankovními účty v Dubai bude později použita k proprání 230 000 bitcoinů (cca 11 miliard dolarů).

Zda vyšetřování Bernarda Georgesa přinese další stopy a pomůže tak k dopadnutí zmizelé kryptokrálovny bude otázka nadcházejících týdnů. Sledujte náš blog a my vás budeme včas informovat.

Příspěvek Stopy podvodu OneCoin vedou na Seychely pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme