Sněmovna reprezentantů schválila Zákon o infrastruktuře

O plánu prezidenta Joa Bidena prosadit zákon na rozvoj infrastruktury (tzv. Infrastructure Bill), který má během příštích pěti let přispět k opravám či nové výstavbě silnic, mostů, tunelů nebo železnic a energetické soustavy, jsme vás již informovali před několika týdny (připomeňte si zde).

Jak jsme na našem blogu psali, Senát zákon schválil poměrně v krátkém čase a zdálo se, že by mohl nabýt účinnosti ještě toto léto. Situace se však zkomplikovala v procesu schvalování Sněmovnou Reprezentantů, především kvůli trvajícím rozbrojům mezi progresivní a umírněnou frakcí v demokratické straně. Zatím co progresivní frakce v čele s Alexandrii Ocasio-Cortézovou nechtěla k hlasování o Infrastructure billu přistoupit dříve, než bude Senátem schválen druhý velký investiční balík sociálních a ekologických programů v objemu 1,75 bilionu dolarů, někteří zástupci umírněné frakce jsou k druhému balíku investic skeptičtí a neskrývají svou kritiku. (Například senátor demokratické strany Joe Manchin již dlouhé týdny blokuje schválení soc-eko balíku v Senátu.)

Po několika týdnech dohadů se minulý pátek demokratické straně konečně podařilo nalézt alespoň částečnou shodu napříč svými řadami a dlouho očekávaný Infrastructure Bill tak Sněmovnou reprezentatů protlačit. (Zákon prošel poměrem hlasů 228:206. Podpořilo ho třináct republikánů, šest demokratů hlasovalo proti.) Pro dokončení legislativního procesu tak zbývá už pouze formální podpis prezidenta Joe Bidena.

Zmíněný zákon však neupravuje pouze alokaci finančních prostředků do různých segmentů infrastruktury, do ustanovení zákona se připletla i definice brokera digitálních aktiv, tedy osoby podnikající a obchodující s kryptoměnami. Jak jsme vás informovali zde, definice byla vymezena velice široce a zástupci kryptoměnového průmyslu se proti zákonu ostře vymezovali. I přes snahy některých zákonodárců nebyla jednotlivá ustanovení pozměněna či nahrazena a zákon tak vejde v platnost v původním znění.

Příspěvek Sněmovna reprezentantů schválila Zákon o infrastruktuře pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme