Ruskou zmrzlinu už v obchodě nekoupíte

V dnešním článku si rozebereme záležitost, která je spíše odlehčením, pro jinak dnes velice vážn‎ý a nepřízniv‎ý v‎ývoj událostí. V minul‎ých článcích jsme si rozebrali tvrdé ekonomické sankce a jaké dopady to Rusku přinese, dnes si však popíšeme sankci, která pravděpodobně Rusko na kolena nesrazí, ale ve své symbolice si smysl jistě najde.

V‎ýrobce zmrzliny značky Prima, společnost Bidfood Czech Republic se rozhodla, že přejmenuje svou Ruskou zmrzlinu na Ukrajinskou zmrzlinu. Výrobce tím chce vyjádřit solidaritu s Ukrajinou a s jejími obyvateli, kteří čelí útoku ruské armády. Společnost to uvedla na svém webu. Nová zmrzlina by se na trh měla dostat na začátku dubna.

Ruská zmrzlina se vyrábí v Česku od roku 1992 a ročně se jí prodají miliony kusů. Firma se podle svého vyjádření rozhodla zmrzlinu přejmenovat v den ruské invaze na Ukrajinu. Kromě názvu se změní také obalu.

Vedoucí divize Prima Prokop Volf ke změně uvedl: „Chceme vyjádřit solidaritu s Ukrajinou a s jejími obyvateli. Cítíme morální povinnost vymezit se alespoň touto formou proti agresivnímu a nespravedlivému počínání představitelů Ruska a dát jasnou zprávu lidem z Ukrajiny žijícím v České republice či na Slovensku, že na ně myslíme a podporujeme je.”

Příspěvek Ruskou zmrzlinu už v obchodě nekoupíte pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme