Rozšíření pravidel čínských zón volného obchodu

cina

Čínská vláda oznámila, že zamýšlí rozšířit některá pravidla platící v zónách volného obchodu i na oblasti mimo tyto zóny.

V oběžníku vydaném Čínskou státní radou je potvrzeno, že na 19 volnozónových opatření bude uplatňováno napříč zemí. Uplatňovaná opatření zahrnují „negative list“, který vymezuje omezení pro investory ze zahraničí v určitých sektorech. Účel negative list je ten, aby měly zahraniční společnosti větší prostor pro investice a též, aby se snížilo státní vměšování do podnikání. Čínské zóny volného obchodu také úspěšně uplatnily zjednodušené postupy pro obchod a cla.

Čínské zóny volného obchodu byly úspěšně využívány čínskou centrální vládou ke zkoušení nových pravidel, mezi které patřilo uvolnění úrokových měr a snižování zátěže pro investory, aby bylo možno lépe propojit čínskou ekonomiku s mezinárodními zvyklostmi.

První čínskou zónou volného obchodu byla Šanghaj, která byla založena před více než třemi lety. Následovaly zóny Tianjin, Fujian a Guangdong v roce 2014, které tak vytvořily druhou skupinu volných zón. Dalších sedm jich bylo přidáno v srpnu letošního roku.

Příspěvek Rozšíření pravidel čínských zón volného obchodu pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme