Rozsáhlý lockdown Šanghaje způsobil propad čínských akcií

I přes to, že pozornost celého světa v minulých týdnech náleží hlavně událostem souvisejících s konfliktem na Ukrajině a koronavirus pro většinu z nás jakoby přestal existovat, není tomu tak. Pandemie nekončí, alespoň podle kroků čínské vlády.

Potom co šanghajské laboratoře o víkendu odhalily přes 3 500 nových případů nákazy, se čínské úřady rozhodly, v rámci své politiky nulové tolerance, přistoupit k rozsáhlým opatřením omezující život a business v celém měste. Úřady nařídily plošné testování obyvatelstva a pozastavení práce ve firmách i v továrnách s výjimkou těch, které zajišťují nezbytné služby a dodávají potraviny. V uzavřených částech města nejezdí veřejná doprava a omezen je i automobilový provoz.

Úzavěra největšího čínského města a významného asijského finančního střediska se rychle propsala i do akciových a finančních trhů po celém světě. Nejvýrazněji na informace o lockdownu logicky reagovaly čínské akcie, nebyly však jediné. Další komoditou, která reagovala výrazným poklesem je ropa. Hrozba opětovného zpomalení čínského hospodářství vyvolává oslabení poptávky a i přes události na Ukrajině, cena ropy klesá.

Příspěvek Rozsáhlý lockdown Šanghaje způsobil propad čínských akcií pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme