Rio de Janeiro plánuje investovat do kryptoměn

Zatímco jednotlivé země Asie mají z kryptoměn strach a začínají zavádět restriktivní pravidla, která možnost jejich používání omezí (poslední zemí bylo Rusko, připomeňte si zde), zdá se, že na jihoamerickém kontinentu je situace opačná. Na našem webu vás pravidelně informujeme o popularitě bitcoinu v zemi El Salvádor a dalších jihoamerických zemích‎, nově se však má do tohoto výčtu zařadit i Brazílie, přesněji řečeno její druhé největší město Rio de Janeiro.

Starosta Ria Eduardo Paes během své přednášky na události Týden inovací v Riu oznámil, že město má v plánu alokovat jedno procento městských rezerv právě do bitcoinu. Pokud se tak stane, bude Rio de Janeiro prvním brazilským městem, jež si tuto kryptoměnu koupí jako uchovatele hodnoty.

Ministr pro ekonomick‎ý rozvoj Rio de Janeira Chicão Bulhões dále plánovaný‎ nákup zdůvodnil především snahou stát se globálním krypto centrem a snížit nedůvěru místních obyvatel ke kryptoměnám. Bulhoes dodává, že používání kryptoměn může pomoci místním zajistit se proti inflaci a navzdory její volatilitě může být deflační povaha některých digitálních aktiv prospěšná uprostřed rostoucích cen a hrát důležitou roli při snižování nerovnosti v zemi.

Příspěvek Rio de Janeiro plánuje investovat do kryptoměn pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme