Rekordně nejnižší podnikatelská aktivita v USA

Koronavirus v USA

Současná pandemická krize věští světu značné ekonomické problémy do budoucna. A zatímco reálné dopady jsou ve spoustě státech zatím relativně malé, některé země již ekonomickou recesi pociťují podstatně silněji. Příkladem budiž Spojené státy americké, kde podnikatelská aktivita v březnu letošního roku klesla na historické minimum. Podobný osud pravděpodobně dle předběžných odhadů čeká i Evropskou unii.

USA se rozhodly řešit současnou situaci tím, že jejich centrální banka (FED) bude v neomezené míře nakupovat státní dluhopisy. Zároveň také představí nové úvěrové nástroje, za jejichž užití by měla být ekonomika podpořena částkou zhruba 300 miliard dolarů. A to je teprve začátek všech větších opatření na federativní úrovni.

V mezidobí vláda České republiky během mimořádného jednání schválila novelu zákona o České národní bance. Skrze tuto novelu do budoucna ČNB bude moct podpořit stát při emisi dluhopisů, a to skrze rozšířené možnosti obchodu s cennými papíry.

Zároveň také byla pozastavena elektronická evidence tržeb na následující 3 měsíce. Obě tyto opatření mají v těchto složitých časech za cíl jediné, totiž podpořit jak samotné občany ČR v nelehké sociální situaci, tak samotnou tuzemskou ekonomiku. Novela EET za užití stavu tzv. legislativní nouze (tj. období, kdy je poslanecká sněmovna oprávněna podstatně rychleji přijímat zákony) již prošla sněmovnou a čekají pouze na schválení senátem a podpis prezidenta. Novela zákona o ČNB se bude projednávat v klasickém režimu.

Příspěvek Rekordně nejnižší podnikatelská aktivita v USA pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme