Recept na boj s volatilitou? 60 % bitcoinů leží ladem rok nebo i déle.

Volatilita není ve světě kryptoměn ničím novým. Bitcoin, na který se zaměříme dnes, přinejmenším poslední měsíc krouží kolem hodnoty 40.000 USD (přičemž poloměr onoho kroužení dosahuje hodnoty několika tisíc USD), v minulém roce ale zažil daleko větší výkyvy. Existuje vůbec spolehlivé řešení, jak těmto vlivům čelit?

Ano – není přitom na hony vzdálené klasickému investování do cenných papírů. Tak jako Warren Buffett radí nejen méně zkušeným investorům zvolit indexový fond (pozn.: způsob, jakým je možné investovat až do několika stovek společností najednou, tudíž se výkyvy v úspěchu jedné z nich nijak výrazně neprojeví na hodnotě celkové investice) a dále se o něj nestarat, je možné toto řešení aplikovat i ve světě kryptoměn. Této metodě se říká HODLing a spočívá v nákupu a držení kryptoměny bez ohledu na to, jaké veletoče zrovna provádí její hodnota. Samozřejmě i ten má svá pravidla (např. kdo se rozhodl nakoupit v době, kdy byl bitcoin na historické maximální hodnotě, HODLuje nyní spíše z donucení), především nákup v době propadu hodnoty (pozn.: jev se v investiční sféře nazývá „buy the dip“).

Z dat analytické společnosti Glassnode vyplývá, že si HODLing našel mnoho zastánců. 60 % bitcoinů, které jsou v oběhu, neopustilo bitcoinovou peněženku, kde se nyní nacházejí, déle než rok. K této situaci došlo zatím jen dvakrát, a to na začátku roku 2016 (tehdejší hodnota bitcoinu se pohybovala kolem 420 USD) a v polovině roku 2020 (kdy se dal bitcoin pořídit za 9.000 USD). V obou případech v následujících měsících přišel relativně strmý nárůst hodnoty. Dočkají se HODLeři i nyní?

Příspěvek Recept na boj s volatilitou? 60 % bitcoinů leží ladem rok nebo i déle. pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme