Průzkum regulátoru v Jersey na připravenost kybernetické bezpečnosti

Třetina podniků zabývajících se finančními službami v Jersey není připravena na počítačový incident, podle průzkumu kybernetické bezpečnosti 129 firem, který provedl regulátor finančních služeb na ostrově Jersey, Komise finančních služeb (Financial Services Commission).

Průzkum zjistil, že 32 procent místních společností zabývajících se finančními službami, podle jejich odpovědí neměly zavedeny plán reakce na kybernetické incidenty, zatímco třetina respondentů neměla pro svou firmu zdokumentované hodnocení rizika kybernetické bezpečnosti.

Průzkum rovněž ukázal, že nejčastějšími hrozbami, které společnosti zaznamenávají, jsou neúmyslné nebo úmyslné úniky informací, podvody, škodlivé kódy a útoky sociálního inženýrství.

Komise provedla průzkum s cílem stanovit celkovou zralost počítačových bezpečnostních postupů místních finančních podniků. Regulátor identifikoval průřez 75 licencovaných podniků, které byly povinny provést šetření, zatímco dalších 54 dobrovolných se rozhodlo odpovědět na 42 otázek.

John Harris, generální ředitel Komise, uvedl: “Celkově byly zjištění našeho průzkumu převážně pozitivní. Oblasti zájmu zaujímá poměrně velký podíl firem, které mají dosáhnout toho, aby kybernetická bezpečnost byla obchodní prioritou, a značný počet těch, které nekontrolují třetí strany, jako jsou kontraktéři, dodavatelé a zákazníci. ”

Komise říká, že dále rozvíjí svou vlastní strategii v oblasti kybernetické bezpečnosti a navíc navrhuje pro své orgány dohled pomocí zakázkového souboru nástrojů, aby mohli v tomto ohledu lépe dohlížet a sledovat místní firmy.

Příspěvek Průzkum regulátoru v Jersey na připravenost kybernetické bezpečnosti pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme