Novější kryptoměna 3. generace Cardano se razí

Nově vznikla speciální virtuální měna Cardano, která zaujala širokou veřejnost. Od té nejznámější, bitcoin, ji odlišuje řada faktorů. Její obrovskou výhodou nejsou jen možnosti na odkoupení a prodej, ale i technologické kvality. I když patří mezi nováčky, k dnešnímu dni ji podporuje čím dál víc investorů, díky kterým se Cardano objevuje na seznamu TOP 9 kryptoměn v rámci tržní kapitalizace.

Říká se jí kryptoměna 3. generace vzhledem k technologickým možnostem a potenciálu. Například bitcoin patří do 1. generace, primárně se používá na placení a uchování hodnoty. Pod druhou generaci spadá Ethereum, či Neo.

Zkratkou Cardana je Ada. Jedná se o název mince (jednotky), kterou si můžete v síti posílat a také s ní obchodovat na burzách. Jméno si nese po hraběnce v Anglii a matematičce v jedné osobě Adě Lovelace z 19. století. Co se týče názvu Cardano, inspirací byl Gerolamo Cardano, velmi populární matematik a fyzik z 16. století. Pojmenování po vědcích není u některých digitálních měn překvapením. Jen u Cardana tvrdou prací přispěla řada vědců a akademiků univerzit z Edinburgu, Atén, Connecticu atd.

Dalším klíčovým bodem je hlubší znalost ADY. Ta totiž částečně patří mezi tzv. předtěžené kryptoměny. Jinými slovy, existuje předem stanovené maximální množství všech mincí v oběhu, kupříkladu, 45 miliard ADA. Ve skutečnosti to funguje tak, že než se spustila síť bylo prodáno na 31 112 484 646 předtěžených mincí, z toho 5 185 414 108 ADA lidem ze tří firem, které stojí za Cardanem. O zbytek se podělili různí investoři. Ražiči nových bloků tak mají k dispozici 13 887 515 354 ADA z celkových 45 miliard mincí. Tady je důležité zdůraznit, že Cardano se netěží, nýbrž razí.

Vývoj této kryptoměny započal zhruba před třemi lety. Oficiálně se spustil ale až 29. září 2017. Za její zrození mohou hned tři společnosti, jednak švýcarské Cardano Foundation, japonská firma Emurgo, a do třetice honkongská společnost Input Output IOHK. Jen na vysvětlení, zmiňovaná švýcarská firma se zabývá propagací platformy, Japonci zase budují komerční aplikace stavěné nad Cardanem a honkongská společnost stojí za vývojem této platformy.

Příspěvek Novější kryptoměna 3. generace Cardano se razí pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme