Největší upgrade Bitcoinu za poslední léta byl aktivován

Taproot, dlouho očekávaný upgrade Bitcoinu, aktivovaný na bloku 709 632, otevírá dveře vývojářům k integraci nových funkcí, které zlepší soukromí, škálovatelnost a zabezpečení v síti.

Upgrade byl potvrzen a zařazen do protokolu v červnu, kdy se více než 90 % těžařů rozhodlo „signalizovat“ svou podporu. Mezi potvrzením (tzv. „lock-inem“) upgradu a jeho plnou aktivací pak v Bitcoin síti běžela naprogramovaná čekací doba, která měla za účel poskytnout operátorům uzlů a těžařům čas plně upgradovat na nejnovější verzi Bitcoin Core, která obsahuje sloučený kód pro Taproot. Čekací doba skončila tento víkend a Taproot byl tak plně aktivován.

Co je Taproot?

Taproot je soft fork, který vylepšuje bitcoinové skripty za účelem zvýšení soukromí a zlepšení dalších faktorů souvisejících se složitými transakcemi.

S ohledem na ochranu osobních údajů mohou transakce v bitcoinové síti využívat několik funkcí, které je činí složitějšími, bez Taprootu jsou však stále snadno detekovatelné. Aktualizace Taproot umožní „zakrýt“ všechny pohyblivé části bitcoinové transakce, která tyto funkce zahrnuje a ty pak budou vypadat jako jedna transakce, což umožní skrytí bitcoinového skriptu. Například utrácení bitcoinů pomocí Taprootu může provést transakci na kanálu Lightning Network, transakci point-to-point nebo sofistikovanou inteligentní smlouvu k nerozeznání. Kdokoli tedy sleduje jednu z těchto transakcí, neuvidí nic jiného než transakci typu point-to-point.

Vyšší ochrana soukromí je však pouze jedna z mnoha funkcí co upgrade Taproot přináší. O dalších funcích upgradu Taproot vás budeme brzy informovat.

Příspěvek Největší upgrade Bitcoinu za poslední léta byl aktivován pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme