Nastal zvýšený zájem o režim soukromého umístění Jersey

Manažeři fondů registrovaných v Jersey volí stále častěji prodávat do Evropy prostřednictvím národních režimů soukromého umístění (NPPR) podle Směrnice o správcích alternativních investičních fondů, vyplývá z průzkumu Agentury pro podporu finančních služeb (AIFMD) společnosti Jersey Finance.

Jersey Finance uvádí, že údaje zpracované Komisí pro finanční služby Jersey, která reguluje odvětví finančních služeb na ostrově, ukazují, že v Jersey bylo povoleno v prosinci minulého roku prodávat do Evropy prostřednictvím NPPR, a to celkem 149 správcům alternativních investičních fondů, což představuje nárůst o 17 procent oproti prosinci 2016.

Ve stejném období se celkový počet alternativních investičních fondů z Jersey uváděných na trh v Evropě prostřednictvím NPPR výrazně zvýšil na 291, což představuje meziroční nárůst o 15 %. Kromě toho společnost Jersey Finance říká, že Komise v současné době schválila v Jersey celkem 31 depozitářů v AIFMD. Tento počet se v průběhu roku zvýšil o sedm procent.

Geoff Cook, generální ředitel společnosti Jersey Finance, řekl: ,,Pokračujeme ve spolupráci s komunitami pro správu fondů jak v EU, tak i mimo ni, takže je potěšením vidět tak silné přijetí osvědčeného režimu soukromého umisťování v Jersey. Pět let poté, co byla AIFMD zavedena, je to cesta, která je očividně efektivní a poskytuje alternativním manažerům jasný, efektivní a budoucí způsob zabezpečení přístupu k investičnímu kapitálu Evropské unie.”

Příspěvek Nastal zvýšený zájem o režim soukromého umístění Jersey pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme