Memecoins vrací úder aneb vrtěti psem

Altcoiny. Objeví se odnikud, ty, o kterých se dozvíme, s sebou přinesou výrazný prvek a následně buď získají své místo na slunci (Solana), nebo zmizí jako pára nad hrncem, v některých případech zcela záměrně, jako to uměl nechvalně známý token Squid (připomeňte si zde).

Dnes se budeme zabývat dvěma z nich, které na trhu s altcoiny zaznamenaly největší růst. Je jimi Shiba Inu se 78 mil. % za poslední rok a Koinos s 535 % za poslední měsíc. Skvěle totiž ilustrují dva typické prvky, které oddělují životaschopné altcoiny od těch ostatních (angličtina pro ně má zvláštní označení, vzhledem k jeho pejorativnímu závanu s ním ale náš web nebudeme znečišťovat, kdo hledá, najde). Těmito prvky je technický pokrok na jedné straně a gigantická fanouškovská základna na straně druhé.

Shiba Inu se nikterak netají tím, že navazuje na dnes již notoricky známý Dogecoin, který v polovině letošního roku dvakrát zdvojnásobil hodnotu a stále je jednou z deseti kryptoměn s největší tržní kapitalizací na světě. Jeho dvoumilionová fanouškovská základna (na Twitteru), z nichž polovina s kryptoměnou aktivně obchoduje, je zodpovědná za růst jeho hodnoty a tržní kapitalizaci 29 mld. USD, s níž je Shiba Inu jedenáctou „největší“ kryptoměnou. Právě s tímto memetickým prvkem je však spojeno i největší riziko – jakmile se o Shiba Inu přestane mluvit, jeho hodnota klesne. Málokdo dovede odhadnout, jak hluboko.

Naopak Koinos se vyznačuje výraznou technickou propracovaností. Jeho kód je napsaný tak, aby každý jeho update mohl být proveden mnohem jednodušeji, než je u kryptoměn zvykem. Zároveň jeho kód umožňuje transakce bez transakčních poplatků.

Kdo investuje do altcoinů, zřejmě má již vypracovanou svou vlastní strategii, podle které si vybírá své závodní koně. Tyto dva zmiňujeme pouze za účelem demonstrace, jak daleko mohou takoví správně zvolení koně doběhnout.

Příspěvek Memecoins vrací úder aneb vrtěti psem pochází z Parker & Hill

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme